Növekvő gondot okoz a fellépők szerint a költségek emelkedése. Többen közülük változásokat sürgetnek annak érdekében, hogy a fesztivál ne váljon eliteseménnyé. Rendkívül drágán lehet csak szálláshoz jutni, és a fellépők egy része attól tart, hogy a fesztivál kirakateseménnyé alakul át. A jegyeladások ennek ellenére hatodik éve nőnek, idén rekordszámú, 63 országból érkeznek fellépők.
Noha a skóciai városban már elkezdődött a művészeti fesztivál, még nagyobb érdeklődés kíséri Fringe fesztivált, amely hagyományosan a kevésbé ismert, feltörekvő társulatok és előadóművészek terepe, de a kínálatban világszerte ismert nevek is szerepelnek.
Fellép (Sir) Ian McKellen (akinek így nem ugrik be: Gandalf a Gyűrűk urából, vagy Magneto az Xman-ből), aki országos turnét tart az Egyesült Királyságban, hogy a bevételekből színházakat segítsen, első edinburghi szereplésének ötvenedik évfordulóját ünnepli a fesztiválon.
Visszatérő vendég a Fringe-en Eddi Izzard komikus, aki Dickens Szép remények című művének feldolgozásával érkezik Skóciába.
Stephen Fry (A hal neve Wanda, Oscar Wilde szerelmei, Galaxis útikalauz stopposoknak) egyszemélyes előadása előzetes várakozások szerint a fesztivál egyik fénypontja lesz.
A Fringe központi témái között szerepel az éghajlatváltozás, amelyre több előadás is felhívja a figyelmet. Több produkció is foglalkozik majd a politikával, többek között az új brit kormányfő, Boris Johnson tevékenységével.
A nemzetközi fesztiválon fellép a Recirquel is, az újcirkusz társulat a My Land című előadása mellett bemutatja a Párizs éjjel felújított változatát is.
Edinburgh, Fringe, fesztivál, Recirquel
Szólj hozzá!