Nem egy újabb terjedési szimulációról vagy a nyájimmunitásról van szó: a Pfizer amerikai gyógyszergyártó hétfőn jelentette be, hogy új vakcinájuk 90 százalékban hatékony a koronavírus ellen. A Pfizer 43 500 fővel végezte el a vakcina tesztjét összesen hat országban, és egyetlen esetben sem merült fel semmilyen biztonsági aggály – az Európai Unió már jelezte is, hogy 300 millió darabot vásárolnának a vakcinából.
Bell professzor magabiztosan állítja, hogy ha tényleg működik a vakcina, akkor jövő tavasszal már fel is lélegezhetünk.
Ennek ellentmondó véleményeket tettek közzé francia kutatók, akik egy másik, borúlátó forgatókönyvvel dolgoznak: szerintük a jövő tavasz folyamán több egymást követő hullámra kell számítani, s ők 2021 második felére jósolják az oltóanyag rendelkezésre állását.
Mára már tényleg gúny tárgya lett a "brit tudósok" kifejezés, de őszintén bízunk abban, hogy ezúttal mégis egy oxfordi professzornak lesz igaza... Mondjuk az fura, hogy nem az oxfordi vakcináról beszél (Oxford-AstraZeneca), amely helyben van és szintén komoly léptekkel halad előre a megvalósulásig, de feltehetően ebben benne van az is, hogy a tesztelést rövid időre leállították egy probléma miatt. Egyébként világszerte 18 ezer résztvevő kapott ebből a vakcinából, kifejezetten az egyetem által elindított tesztelésen pedig mintegy 300 önkéntesnek adták be az oltást – köztük volt a zenés színház földi helytartója, Sir Andrew Lloyd Webber is.
vakcina, koronavírus, járvány, brit tudós, Pfizer, oltás, John Bell
Szólj hozzá!