30 év után került vissza a balett műfaja a a Budapesti Operettszínházba: karácsonyi ajándékként Csajkovszkij gyönyörű melódiákkal teli Diótörőjét mutatták be december 20-án.
Az operettszínház idén kinevezett igazgatója, Kiss B. Attila tervei között szerepelt, hogy legyen a színháznak teljes értékű balettelőadása is. E törekvésben partnerük lett a a Magyar Táncművészeti Egyetem is: az intézménnyel közösen hozták létre a produkciót, melyben 70 diák lép színpadra, megszerezve így az első színpadi gyakorlatot.
A főszerepekben az egyetem végzős növendékeit is láthatja a közönség. Természetesen közreműködik a Budapesti Operettszínház Balettkara is. Az előadást Harangozó Gyula koreográfus álmodta színpadra. A Kossuth-díjas táncművész pályáját végigkísérte a Csajkovszkij-balett: már 11 esztendősen táncolt a Diótörőben, ezzel diplomázott a Moszkvai Nagyszínház Akadémiáján, és Bécsben, 2006-ban rendezte meg először.
A Diótörő színházi előadás is egyben, amely a 19. századi „itt és most”-szituációval kezdődött, majd elrepített egy álomba. Abban a korban a nézők a saját karácsonyi élményeikkel találkoztak. Most is ugyanilyen „itt és most”-szituációval kezdünk, a mai kor gyermekei számára azonban a néger baba helyett a Barbie, a bohóc helyett a Pókember és a bábjáték helyett a számítógépes játék jobban értelmezhető. Az álomban viszont meg tudtuk őrizni azokat az értékes koreográfiákat, melyek a klasszikus Diótörő gyöngyszemei – foglalta össze az előadás különlegességét a koreográfus.
Videónk a fotóriportereket invitáló próbán készült:
A Darázs című előadás az iskolai zaklatás, a feldolgozatlan, kibeszéletlen fiatalkori traumák hosszú távú hatásait tárja elénk (a darabról a cikk végén írunk). A Delta Produkció azonban ezen túl is szeretne tenni a sokakat érintő, akár életeket is veszélyeztető jelenség ellen, ezért a WMN magazinnal karöltve...
Október 31-én került a mozikba a Ma este gyilkolunk című magyar film, amelyben olyan színészlegendák játszanak, mint Kern András, Pogány Judit, Jordán Tamás, Bodrogi Gyula, Koltai Róbert, Hámori Ildikó, Bálint András, Bánsági Ildikó és Takács Kati, de a fiatalabb generációból is számos kiváló művész, többek között...
Szólj hozzá!