"A Radnóti Színháznak régi vágya, hogy egy alternatív játszóhellyel rendelkezzen, most egy olyan új alkotói tér jött létre, amely nagy jelentőséggel bír egy fővárosi kőszínház életében" – hangsúlyozta Kováts Adél, a színház ügyvezető igazgatója a szerdai budapesti átadáson.
Az új játszóhelyen lesz látható a Hajdu Szabolcs által rendezett Gloria című előadás, emellett három bemutatóval és a fiatal rendezőkből nemrég alakult Narratíva csoport négy produkciójával is készülnek, de a tervek szerint különféle független színházi társulatok előadásainak is helyet biztosítanak.
"Azon túl, hogy saját produkciókat hozunk létre a térben, a befogadói szándékunk is erős. Ez egy hibrid gazdálkodás, amivel megpróbáljuk fenntartani, önfenntartóvá tenni az új játszóhelyet" – mondta az igazgató, hozzátéve: szándékaik szerint kőszínházaknak kiírt pályázatokon is részt vesznek majd.
Kováts Adél felidézte, hogy a Paulay Ede utcában második éve folyó építkezések miatt a Radnóti Színház színpadmérete lecsökkent, emiatt hat-hét helyszínen mutatják be előadásaikat. Az építkezés várhatóan 2023-ra fejeződik be. Addig a Radnóti Tesla Labor lesz az a helyszín, ahol az új előadások mellett a korábbi produkciók is helyet kapnak. A munkálatok szeptember közepén kezdődtek el, és a 180 fő befogadására alkalmas játszóhely csaknem másfél hónap alatt készült el.
A Tesla Laborban lesz látható Andrássy Máté és Újvári Milán előadásában és rendezésében az Elhanyagolt férfiszépségek című darab, Galgóczy Judit rendezésében a Hinták című dráma, a Pass Andrea által írt és rendezett Napraforgó, valamint Kelemen Kristóf rendező-dramaturg és Pálinkás Bence György képzőművész közös produkciója, a Magyar akác is.
A Radnóti Teslában játsszák Szilágyi Bálint rendezésében a Csillagképek című előadást. A rendező a sajtótájékoztatón elmondta: a kétszemélyes darab, amelynek szerepeit Lovas Rozi és Brasch Bence alakítja, egy szerelmi történetet mesél el többféle helyzetben. Nick Payne kortárs angol szerző nagy sikerű művét, amelyet 2012-ben írt, 2015-ben mutatták be a Broadway-n.
Társadalmi problémát feszeget Schwechtje Mihály filmrendező Gina című előadása. A rendező elmondta, hogy az előadást közösen írja és rendezi a Radnóti színészeivel és a meghívott művészekkel. A darab, amelynek címét egy partidrogtól kölcsönözték, a kiszolgáltatottság, a szexuális kihasználás körét vizsgálja egy megtörtént eset alapján, az elkövetők szüleinek szempontjából.
Alföldi Róbert rendezésben lesz látható Franz Xaver Kroetz A vágy című darabja Perczel Enikő és Totth Benedek új fordításában. A rendező elmondta, hogy négy napja kezdték el próbálni a négyszereplős szerelmi történetet, amelyben Kováts Adél, Schneider Zoltán, Vilmányi Benett és Bata Éva szerepel, a bemutatót december 21-én tartják.
Szólj hozzá!