A színésznő mindig is fontosnak tartotta, hogy kiálljon a gyermekszínészek jogai mellett. Egyik könyvében saját munkakörülményeiről ír, amit keménynek nevez. Kisgyermekként napi nyolc órán át dolgozott, hetente hatszor. Ez már önmagában is kemény feladat egy gyerek számára, de Peggynek elég komoly mutatványokat kellett begyakorolnia. A Sea Shore Shapes című filmben például a víz alatt kellett lennie szinte ájulásig, míg a The New York Darlingban egy égő szobából kell menekülnie.
Az alig pár éves gyereket a Baby Peggy-filmek sikere kiemelte a gyerekszínészek sorából, neve értékes brandnek számított a húszas években. Amikor épp nem filmezett, a kislány óriási turnékon szerepelt vagy épp a magazinok borítójáról mosolygott vissza országszerte, hogy mozifilmjeit reklámozza. Arcát különböző hirdetésekben és jótékonysági kampányokban használták fel, így történt, hogy ő lett az 1924-es Demokratikus Egyezmény hivatalos kabalája és állt színpadra, az Egyesült Államok zászlóját lengetve, Franklin Delano Roosevelt mellett.
Peggy 1922-ben több mint 1,2 millió rajongói levelet kapott, 1924-re pedig 1,5 millió dolláros éves fizetése miatt (ez 2018-ban 22 millió dollárnak, majdnem 7 milliárd forintnak felelt meg) megkapta a The Million Dollar Baby nevet.
A színésznő gyermekkori hírneve és gazdagsága ellenére az 1930-as évekre – a némafilm-korszak elmúltával – elszegényedett...
Diana Serra Cary, Baby, Hollywood, némafilm, sztár
Szólj hozzá!