A népszerű kultikus regényt, amelyből számos filmes adaptáció született, 1928-ban írta David Herbert Lawrence angol író, és már a megjelenése körül akkora botrányt kavart, hogy egy firenzei magánnyomdában adták ki. Nagy Brianniában a 60-as évekig nem jelenhetett meg, amikor is pornográfia vádjával pert indítottak ellene. Magyarországon először 1933-ban találkozhattak vele az olvasók, majd új fordításai készültek.
A nemiséget leplezetlenül és szókimondóan bemutató mű a színházak repertoárján ritkán tűnik fel.
Ördög Tamás rendezőt a történetben a lélektani dráma, valamint „az intimitás megléphetetlen szintjeinek ábrázolása” érdekelte a leginkább. Kevésbé tartotta fontosnak, hogy a szerelmi háromszögtörténetben eltérő társadalmi osztályok között zajlik a harc a vágyak megéléséért. Az új színpadi változat a szexualitásban hajszolt identitáskeresést, a (saját) testhez való viszonyulást és a kiüresedés szólamait állítja középpontba.
Az alkotók számára a testiség ábrázolása jelentette a legnagyobb kihívást, előadásuk az intimitás befogadhatóságának határaival is kísérletezik. A Dollár Papa Gyermekei független színházi társulatnak ez a nyolcadik bemutatója a Trafóban, amelyet kizárólag 18 éven felülieknek ajánlanak.
A címszerepben Kiss-Végh Emőke látható, a férjet Schmied Zoltán, a szeretőt Rába Roland alakítja.
További szereplők: Szabó Zoltán, Földi Ádám és Ördög Tamás, a narrátor: Papp Zoltán. A jelmezeket a Je Suis Belle, azaz Dévényi Dalma és Kiss Tibor tervezte, dramaturg: Törley-Havas Sára e.h.
Csak szólunk: a meghirdetett előadásokra február végéig elfogytak a jegyek, érdemes feliratkozni a jegypenztar@trafo.hu címen...
Dollár Papa Gyermekei, Lady Chatterley szeretője, Trafó
Szólj hozzá!