Az Ódry Színpad a Színház- és Filmművészeti Egyetem saját színháza, a színész és színházrendező szakos hallgatók gyakorló műhelye, ahol a nagyközönség és a szakmai nyilvánosság először találkozhat színészi alakításaikkal, rendezéseikkel. Az Ódry Színpadon évadonként 20-25 új bemutató látható, de műsoron tartunk a megelőző évadban készült egy-egy előadást is.
A harmincas évek legendás tanáráról, Ódry Árpádról elnevezett színpad 1958-ban nyílt meg, s azóta is önálló színházként működik. A névadó, Ódry Árpád korának híres színházi embere. 1904-től a Nemzeti Színház tagja, 1912-től rendezője, majd főrendezője. Az első színészek egyike volt, aki a klasszikus szerepeket is realisztikusan, pátosz nélkül játszotta. 1929-ben lett az akkori Színiakadémia tanára, 1930-37 között pedig igazgatója.
A pályakezdő fiatalok kísérletező kedve, játékossága és friss szemlélete az, ami megkülönbözteti az Ódryt a többi színháztól. A repertoár változatos: a klasszikusoktól a kortárs irodalomig a legkülönbözőbb alkotások kerülnek színre. A előadásokat az egyetemen oktató művésztanárok mellett a színházi szakma jeles képviselői rendezik.
Szólj hozzá!